Ahojky děkuji ti za návštěvu!!

Neji

26. srpna 2008 v 16:14 | Katka |  Naruto postavy
Neji
Neji Hyuuga, genin , který dokončil akademii o rok dřív než Narutu. Mezi geniny je také minií jednička. Patří do týmu s Ten-Ten, Rockem Lee a Gaiem-senseiem. Neji a Lee spolu neustále soupeří. Lee, který bojuje pouze taijutsu chce porazit genia, tím pádem Nejiho, a stát se tak dobrým ninjou. Neji ho však schazuje svou oblíbenou větou, že osud se nedá změnit a že ho Lee nikdy neporazí. Po té co ho (Nejiho) na chunninských zkouškách porazil Naruto svůj názor změnil. Neji často trénuje s Ten-ten která na něj vrhá své zbraně a Neji je odráží pomocí techniky Hakkeshou Kaiten.
Neji má velmi silnou obranu Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví), kterou se učí jen v hlavní rodině Hyuuga, ale Neji se ji zvládl naučit sám, jelikož on do hlavní rodiny nepatří. Také má smrtící útok na blízko, nejsilnější taijutsu styl v Listové, Juuken (Vznešená pěst). K rozšíření svého útoku používá hmat Hakke RokujuuyonShou (64 úderů) a také Hakke Hyaku NijuuhasShou (128 úderů), které uzavřou Chakrové body v lidském těle, a tak zabrání toku Chakry a používání technik. Jako člen Hyuuga rodiny má Neji samozřejmě Byakugan, dědičnou vlastnost této rodiny. Byakugan má však jeden slepý bod za prvním hrudním obratlem. Přestože Neji mistrně ovládá Juuken i Byakugan, nemůže být nikdy vůdcem klanu, protože se narodil ve vedlejší rodině. Jeho otec, Hyuuga Hizashi, se narodil až po svém bratrovi, Hyuuga Hiashi. Jeho otec a strýc byli dvojčata. Ve svém dětství neměl Neji nic proti hlavní rodině, protože ještě plně nerozuměl důsledkům, které vedou z toho, že je členem vedlejší rodiny. Ale jak vyrůstal, sledoval, jak jeho otec nenáviděl svého bratra a hlavní rodinu, a tak se i sám zatvrdil. Jeho odpor se jen zvýšil, když viděl, že jeho otec chtěl vztáhnout ruku na Hyuuga Hinatu, Hiashiho starší dceru. Hizashi věděl, že Neji nemůže být vůdcem rodiny a to ho velmi trápilo. Hinatin otec vycítil nepřátelské myšlenky a aktivoval Juin (Prokletou pečeť), která působí nesmírnou bolest tím, že útočí na nervový systém. To bylo Nejiho první setkání s Prokletou pečetí rodiny Hyuuga. Tuto pečeť mají všichni členové vedlejší rodiny.
Když byl Neji malý, v Listové probíhala Chuunin
ská zkouška, kde chtěli členové Skryté Oblačné Vesnice unést Hyuugu Hinatu, aby získali tajemství Byakuganu. Ale Hiashi(Nejiho strýc) odhalil vetřelce a zabil ho. A kvůli tomu, že Hiashi zabil jednoho člena Oblačné, požadovali vůdci této vesnice na oplátku jeho mrtvé tělo. Ten den, jak Neji věřil, však byl na smrt poslán jeho otec místo strýce. Kvůli Prokleté pečeti z těla jeho otce nemohli získat tajemství Byakuganu. Tento sled událostí ho vedl k přesvědčení, že budoucnost člověka je rozhodnuta již při narození a nikdo nemůže změnit svůj osud. To ho změnilo v zahořklého a arogantního člověka, který nenáviděl hlavní rodinu.
Ale po tom, co byl v Chuuninské zkoušce poražen Narutem, mu jeho strýc sdělil pravdu o smrti jeho otce. Neji mu nejprve nevěřil, ale pak si přečetl dopis od otce. Ten se dobrovolně obětoval, ne pro hlavní rodinu, ale pro svého bratra, kterého měl rád. Po tom začal Neji pomalu věřit, že člověk může změnit svůj osud a sama sebe.
Hyuuga Neji se narodil 3. července a začátku mu bylo 13 let. Je 160,1 cm vysoký a váží 46,8 kg, má bílé oči a hnědé vlasy. Mezi Nejiho koníčky patří meditace. Jeho jméno znamená buď závit nebo spirála, což je nejspíš odkaz na jeho techniku Kaiten (Vír proroctví).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama